Firma Sahipleri ya da Yetkililerince Merak Edilen Sorular

1. Çekilişler Dünyası, çekilişler konusunda ne yapar?
* Çekilişler Dünyası isimli internet sitemiz, Türkiye genelindeki tüm firmaların Milli Piyango İdaresinden aldıkları izin kapsamındaki çekiliş kampanyalarını yayınlar ve bu şekilde Türkiye genelinden tüm illerden sitemizi ziyaret eden kişilerin merak ettiği “Nerede hangi çekilişler var?” veya “Çekiliş sonucu kazanan talihliler kimler” sorularına cevap verecek şekilde bilgilendirme yapar. Sitemizde yapılan yayınlar arama motorları tarafından hızlı şekilde indekse alınır ve ilgili kampanya için arama sorgusu yapıldığında üst sıralarda yer alarak kişiler ile kampanyayı düzenleyen firmaların buluşmasını sağlar. Ayrıca kampanya sayfalarında bulunan yorumlarda soru/cevap şeklinde kişilerin kampanya hakkında detaylı bilgilenmesi sağlanmaktadır.

2. Çekiliş kampanyasını yayınlamak için neler yapılır?
* Çekiliş kampanyasının yayınlanması için info@cekilislerdunyasi.com e-mail adresimize kampanya koşullarını ve mümkünse kampanyanızı tanıtıcı olabilecek 430X280 ebatlarında JPEG formatındaki resmi göndermeniz yeterlidir. Mümkün olan en kısa sürede çekiliş kampanyası yayına alınacaktır. Bunun dışında site yetkililerimiz tarafından gerekli taramalar yapılarak kampanyalar yayına alınabilmekte ise de bazı durumlarda kampanyalara ulaşmak zor olduğundan dolayı zaman kaybı yaşanabilmektedir. Kampanya yayınının en kısa sürede yayınlanması için firma yetkililerinin kampanya başlamadan 24 saat önce mail göndermesinin daha uygun olacağı tarafımızca değerlendirilmektedir.

3. Çekiliş kampanyasının yayınları ücretli mi?
* Hayır, çekiliş kampanyaları konusunda yapılan tanıtıcı yayınlar tamamen ücretsizdir. Ancak sitemiz alanında bulunan reklam alanları bu kapsam dışındadır. Kampanya yayını dışındaki ekstra reklam teklifleriniz için mail adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. Çekilişler Dünyası’nda hangi kampanyalara yer verilir?
* İnternet sitemizde sadece Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü izni ile düzenlenen çekiliş kampanyaları ile kurumsal şirketlerin bu kapsam dışında kalan yarışmalarına yer verilmekte olup, bunlar dışındaki hiç bir yayın kesinlikle kabul edilmez.

5. Çekiliş kampanyası yayınında yönlendirme yapılır mı?
* Evet, çekilişe katılım için firmalar tarafından oluşturulmuş bir internet sayfası linki mevcut ise kişilerin doğru alana yönlenerek çekilişe katılım yapabilmeleri için ilgili sayfa içerisine link yerleşimi yapılarak yönlendirme yapılmakta olup, sitemizin dilediği kampanyalara ait yönlendirmeleri yapmama konusundaki her hakkı saklıdır.

6. Çekilişler Dünyası’nda çekiliş sonuçları açıklanıyor mu?
* Evet, sitemiz mümkün olduğunca firmaların yaptığı çekiliş kampanyalarının çekiliş sonucu kazanan talihlilerini de açıklamaktadır.

7. Firma talebi ile çekiliş sonucunun Çekilişler Dünyası’nda yayınlanmasının firmaya ne avantajı olabilir ve nasıl yapılabilir?
* Çekiliş kampanyası düzenlemek için ilgili firmalar Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden izin almaktadır. Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmeliğin 23. Maddesi gereği çekiliş sonucunun nerede açıklanacağı da belirtilmekte olup, söz konusu yasal izin alınırken “çekiliş sonuçları …./…./…… tarihli ……… gazetesinde ve https://www.cekilislerdunyasi.com/ internet sitesinde açıklanacaktır.” şeklinde belirtilerek izin alınması durumunda çekiliş sonucu resmi şekilde sitemizde yer alır ve gazete bulma imkanı olmayan ya da bulamayan veya alamayan kişiler de değişik tarihlerde bu sonuçları öğrenerek firmanızın bu konudaki hassasiyetini görmüş olur. Sitemizdeki linkler silinmediği için aradan uzun süreler geçmiş olsa dahi kişiler çekiliş sonucuna rahatlıkla ulaşmaktadır. Ayrıca bu şekilde izin alınarak düzenlenen kampanyalarda sitemiz alanında bulunan uygun 1 (bir) reklam alanı ilgili kampanya için ayrılarak kampanya süresince ücretsiz yayınlanır. Bu tarz yayınlar için lütfen bizimle info@cekilislerdunyasi.com mail adresinden iletişim kurunuz. 

8. Çekilişler Dünyası yayınlar konusunda nelere dikkat eder?
* Sitemizde yer almasını istediğiniz kampanyalar tamamen yasal ve yetkili makamların onayı doğrultusunda düzenlenmiş olmalıdır. Sitemizde çekilişe katılmak için bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yanlış yönlendirilmesine asla müsaade etmeyiz. Bunun dışında çekiliş yayınlarında ve çekiliş sonuçlarının açıklanmasında kampanyayı düzenleyen firmaların haklarına saygı göstererek herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamaları için gerekli tedbirleri alırız.

9. Çekilişler Dünyası bir şirket mi?
* Hayır, Çekilişler Dünyası bir şirket değildir. İnternet sitesi sahibi ve bu konuda yetkili yöneticileri tarafından düzenlenerek yönetilmektedir. Sitemiz tüm firmaların ve kişilerin haklarına saygılı şekilde yaptığı yayıncılığını prosefyonel şekilde yürütmekte ve sitemiz ile çalışan firmaların/kişilerin bilgileri asla 3. şahıslar ile paylaşılmadığı gibi herhangi bir referans olarakta gösterilmez.

10. İletişim için sadece mail adresi mi mevcut?
* Evet, internet sitemizle alakalı tüm işlemleriniz için mail adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir, bu mailde işlemlerin daha hızlı yürütülmesi için telefon numaranızı belirtebilirsiniz. En kısa sürede yetkili kişi tarafından (öncelikli olarak site sahibi tarafından) sizinle iletişim kurulacaktır..