Çekilişlere Nasıl Katılırım

A+
A-
Çekilişlere Nasıl Katılırım

   Öncelikle herkese merhaba, bu yazımız da çekiliş ve yarışmalara katılımları nasıl doğru şekilde yapabiliriz onları anlatmaya çalışacağım. Hepimiz bir kampanyacıyız ve kazanmak istiyoruz, bu nedenle kampanyacılara ilk önerim bir adet ajandalarının olmasıdır. Katıldığınız her yarışmayı ya da çekilişi bu ajandaya not alınız. Hangi çekilişe katıldım, sonucu ne zaman ve nerede açıklanacak şeklinde bilgileri yazarak bir kaç günde bir kontrol ettiğiniz takdirde katıldığınız yarışma ya da çekilişleri takip etmeniz daha kolay olur.

   Şunu bilmenizi isterim ki, çekilişler iki türlüdür, 1’incisi Milli Piyango İdaresi iznine tabi olanlar, 2’ncisi ise bu izine tabi olmayanlardır. Milli Piyango İdaresi iznine tabi olan çekilişleri ve bunlara ait sonuçları internet sitemizde ÇEKİLİŞLER ve SONUÇLAR başlıkları altında yayınlamaktayız. Bu izine tabi olmayanları ise facebook sayfamızda yayınlamaktayız ancak bunların sonuçlarını katılımcılar kendileri takip etmek durumundadır.

   Facebook sayfamızda çekilişler ile ilgili paylaşım yaparken mutlaka kısa bir açıklama yapıyoruz ve bu açıklamanın altına TIKLA>>> ya da TIKLAYINIZ>>> şeklindeki yazının yanına link koymaktayız. Çekiliş ve yarışmalara bu linlere tıklayarak ulaşabilmektesiniz. Sosyal medya yarışmalarında linke tıkladıktan sonra çıkan sayfada ilgili facebook sayfasını beğendikten sonra istenilen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bir kampanyacının en çok dikkat etmesi gereken konu çekiliş ya da yarışmaya KATILIM KOŞULLARI’dır. Bir gönderi paylaşıldığı anda genelde herkes gönderiyi beğenip, paylaşıp ve yorum kısmına BEĞENDİM PAYLAŞTIM yazıp geçiyor. Bazı yarışmalarda “beğendim paylaştım” demek yeterli olsa da bazı yarışmalarda EN YARATICI MESAJI ya da EN GÜZEL YORUMU yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle katılım koşullarına mutlaka dikkat ediniz. Ayrıca gönderiyi paylaşma esnasında kendi profinizde herkese açık şekilde paylaştığınızdan da emin olunuz.

   Çekilişler Dünyası olarak bizim her paylaştığımız gönderiye bu şekilde yorumlar yapmanıza gerek yoktur, çünkü çekilişler ya da yarışmalar ilgili firmalar tarafından yapılmaktadır ve linklere tıklayarak doğru alana zaten yönleneceksinizdir. Ama arzu ederiz ki bizim gönderilerimizin de tamamının paylaşılmasıdır, çünkü gönderinin paylaşılarak yorum yapılması durumunda facebook etkileşimi artıyor ve daha çok kişiye ulaşabiliyoruz. Sayfamız ne kadar büyük olursa sizlere sunabileceklerimizde o kadar çok olabilecektir. Aşağı kısımda Mili Piyango İdaresi iznine tabi olan çekilişlere katılımlarda dikkat edilmesi gerekenleri yazdık, mutlaka onu da okuyunuz.

Çekilişlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Facebook sayfamızda yayınladığımız gönderilerin bir kısmı sosyal medya yarışması olsa da büyük kısmı Milli Piyango İdaresi tarafından verilen izinler kapsamında firmaların düzenlediği çekilişler ve sonuçlarından oluşmaktadır. Bu çekilişlerin bir kısmına alışveriş yaparak katılabilmek mümkünse de bazıları ücretsizdir. Örnek verecek olursak bir oylama yapmak ya da üyelik formu oluşturarak bu çekilişlere katılabilirsiniz. Tüm çekilişler sitemizde ÇEKİLİŞLER başlığı altında yayınlanmaktadır ve tamamı güvenilirdir, bu kampanyalar izine tabi olduğu gibi çekilişleri de noter huzurunda yapılmaktadır ve katılım yaptıysanız bundan sonraki iş biraz da “Nasip” kısmına girer.

   Bu çekilişlerde de yine KATILIM KOŞULLARINA mutlaka dikkat ediniz, biz yayın yaparken katılım koşullarını mümkün olduğunca kısaltarak anlaşılır şekilde nasıl katılım yapabileceğinizi yazıyoruz ve eğer linkli olması gerekiyorsa KAMPANYA SAYFASINA GİT ya da ÇEKİLİŞE KATILMAK İÇİN>>>TIKLA butonları yerleştirmekteyiz. Bu şekilde doğru sayfaya ulaşabilmektesiniz. Çekilişin katılım koşullarına göre bazılarında kayıt formları olmaktadır. Bu kayıt formlarını doldururken acele etmeden istenilen bilgileri doğru şekilde giriniz ve girdiğiniz bilgileri tekrar kontrol ettikten sonra katılma butonuna tıklayınız.

   Çekilişte kazanmanız durumunda çekilişi düzenleyen firma tarafından sistemde kayıtlı adresinize iadeli taahhütlü olarak posta yoluyla tebligat yapılmaktadır. Adres bilginizin yanlış olması durumunda posta size ulaşmayacağı gibi sizinde çekiliş sonucunu takip etmemeniz durumunda hediyeyi alamazsınız ve hediye yedek talihliye geçer. Bazı firmaların ise çekiliş için kendine özel kartları olmaktadır. Çekiliş esnasında bu kartın bilgilerinin güncel olduğundan emin olunuz, zira bilgileri güncel olmayanlar çekilişe katılma hakkını kaybedebilir.

   Aklıma gelenler şuan için bu kadar, şimdi çekilişlere katılmak istiyorsanız üstte yer alan ÇEKİLİŞLER bölümüne geçiş yaparak tüm çekilişleri incelemenizi tavsiye ederim. Hepinize bol şanslar diliyorum.

ÇEKİLİŞ KAMPANYASINA YORUM YAP

Lütfen Yukarıdaki Kodu Girin

KAMPANYACI YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Derya Akyazı dedi ki:

    Bence herkes bu katılımı yapmalı.

  2. erdinç karadağ dedi ki:

    😀😀😀😀