Çekilişler Hakkında Bilgiler

A+
A-
Çekilişler Hakkında Bilgiler

Şifrelerin Saklanması Mecburi Mi?
Kampanyalara katılırken şifre gönderimi yapılan çekilişlerde şifrelerin saklanması mecburidir. Firmalar çekiliş sonucu kazanan talihlilerden bu şifreleri istemektedir.

Fiş/fatura saklanması mecburi mi?
Bazı kampanyalarda firmalar ürünün satın alındığına dair belge mahiyetinde fiş/fatura ibrazını mecburi koşul olarak belirtmektedir. Bu nedenle kampanyalara katılırken mutlaka fiş/faturalarını alınız ve çekiliş sonucuna kadar saklayınız.

Mükerrer Şifre Gönderimi Ne Demek?
Bazı çekiliş kampanyalarında katılım bir veya birkaç çekiliş hakkı ile sınırlandırılabilmektedir. Şifre gönderimli çekilişlerde genelde aynı kişi birden fazla şifre göndererek katılım hakkını arttırabilmektedir, ancak katılım koşullarında “Mükerrer katılımlar elenerek, ilk gönderilen şifre dikkate alınacaktır.” şeklinde bir ibare belirtilmektedir. Burada belirtilen husus aynı şifrenin birden fazla gönderilmesini anlatmaktadır, aynı şifre 2 veya daha fazla gönderilir ise ilk gönderim dikkate alınır, farklı şifreler göndererek daha çok çekiliş hakkı elde edebilirsiniz.

Hediyeler Nasıl Alınır?
Çekiliş sonucu kazanan talihlilere ilgili firmalar iadeli taahhütlü olarak tebligat yaparak gerekli belgeleri istemektedir. Kazanan talihliler bu belgeleri yasal süresi içersinde ilgili firmaya teslim etmesi durumunda kargo yoluyla gönderilebilecek hediyeler firmalar tarafından talihlilere ulaştırılır, otomobil gibi hediyeler için ise talihlinin ilgili yere giderek hediyesini alması gerekir.

Hediye Kazandım, Ne Kadar Vergi Öderim?
Hediyelerde KDV ve ÖTV vergisi yoktur. 2018 yılı için Vergi Muafiyeti Miktarı 4.656 TL olarak görünmektedir, bu nedenle bu tutar altındaki hediyeler için herhangi bir vergi ödenmez. Daha yüksek değerdeki hediyeler için %10 Veraset İntikal Vergisi ve diğer ücretler kazanan talihliden tahsil edilir. (Örneğin bir otomobil için, araç değerinin %10’u kadar Veraset İntikal Vergisi, bandrol ücreti, plaka masrafı, sigorta, kasko gibi ücretler kazanan talihliden tahsil edilir)

BİR YORUM YAZIN

Lütfen Yukarıdaki Kodu Girin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. harun dedi ki:

  Merhaba
  Diyelim ki elimde 10 tane kod 1 ürüne ait 1 tane fiş/fatura var bu iş görür mü?
  Aldığım önceki şifreler için fişleri attım. Bu durumda fiş/fatura tarihinden sonraki göderilerim iş görür mü?

  1. Kadir dedi ki:

   Merhaba, tüm kampanyalarda fiş/fatura istenmez, istenilen kampanyalarda da aldığınız ürünlerin fişlerini alınız, fiş tarihi eski ve şifre gönderim tarihi ileri ise işe yarar elbette

 2. Repp dedi ki:

  Peki ayrıyeten noter ücreti falan var mı

  1. Kadir dedi ki:

   Merhaba, vergi muafiyet sınırı içerisinde olan hediyelerin noter masrafı olmaz, ama muafiyet sınırını geçmiş ise o zaman noter masrefı da olacaktır