Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2016

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Ayakkabı Tasarım Yarışması

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Ayakkabı Tasarım Yarışması

itkip ayakkabi tasarim yarismasi 2016     İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Türk ayakkabı sektörünün yaratıcı gücünün yükselmesi, özgün tasarımlarını yaratma ve satma isteklerinin güçlendirilmesi, yetenekli gençlerimizin ve özgün tasarımların teşvik edilmesi ve yeni tasarımcıların sektöre hızla kazandırılması amacı ile 2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’nı düzenlemektedir.

İDMİB Yaz mevsiminin enerjisinin ve coşkusunun ayakkabı tasarımlarındaki etkisini ortaya koymak bakış açısı ile tasarımcıları geleceğin trendlerini belirleyecek ürünleri tasarlamaya, ihracatı arttıcı kazanımlar oluşturmaya davet etmektedir.

“2.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması”, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından; uluslararası ölçekte tümü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine, lisans öğrencilerine, profesyonel ve akademisyen tasarımcılara açık olarak iki farklı temada düzenlenmektedir.

Bunlar:
Kadın Ayakkabıları: 2017 İlkbahar-Yaz sezonuna ait, ihraç edilebilecek ve sektöre katma değer sağlayacak kadın ayakkabıları olması gerekmektedir.
Erkek Ayakkabıları: 2017 İlkbahar-Yaz sezonuna ait, ihraç edilebilecek ve sektöre katma değer sağlayacak erkek ayakkabıları olması gerekmektedir.
Ürünlerin tasarımı estetik kaygılar kadar; fonksiyonel zenginlik, kullanılabilirlik, üretime uygunluk, maliyet, yenilik, katma değer yaratma ve ihracata yönelik rekabet gücü oluşturma ölçütleri doğrultusunda değerlendirilecektir. Bu çerçevede; hazırlanacak tüm proje sunumları ve raporlarının tema ile uyumu ve kullanılacak malzemelerin şartnamedeki ana tema ile örtüşmesi titizlikle değerlendirilecektir.

Geleceğin ayakkabılarını tasarlayan çocuklarımızdan “Neşeli Ayakkabılar” temalı, serbestçe hayal ettikleri kadın, erkek, çocuk ve her tür ayakkabıları çizmeleri beklenmektedir.

Yarışmada;
Lisans Öğrencisi kategorisi
Akademisyen ve Profesyonel kategorisi
İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri kategorisi olmak üzere 3 ayrı katılım grubu ile Kadın Ayakkabıları ve Erkek Ayakkabıları olmak üzere 2 ayrı tema bulunmaktadır.

Yarışmanın “Lisans Öğrencisi Kategorisi”; Güzel sanatlar, Endüstri ürünleri tasarımı, Moda Aksesuar tasarımı bölümlerinde okuyan veya ayakkabı tasarımı ile ilgilenen ve herhangi bir bölümde lisans öğrencisi olduğunu belgeleyebilecek yurtiçi veya yurtdışından kişilerin katılımına açıktır.

Yarışmanın “Akademisyen ve Profesyonel Kategorisi”; Üniversitelerin Moda, Tasarım, Aksesuar Tasarımı veya herhangi bir bölümünden mezun olan (lisans üstü eğitim alan kişiler akademisyen ve profesyonel kategorisinden başvurmalıdır) ve bunu diploma veya geçici çıkış belgesi ile belgeleyebilecek, yurtiçi veya yurtdışından kişilerin katılımına açıktır. Yarışmanın “İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri Kategorisi”; halihazırda yurtiçinde İlkokul, Ortaokul ve Lisede okuyan ve bunu belgeleyebilecek kişilerin katılımına açıktır.

Yarışma Ödülü
Yarışmada başarılı olan ilk 3 kişi para ödülü ayrıca toplamda 150.000 TL değerinde yurtdışı eğitim ödülü kazanacaktır. Ayrıntılı bilgi kampanya sayfasında mevcuttur.

Yarışma Takvimi
Birinci Aşama İçin Proje Teslim Tarihi : 20 Haziran 2016 (Gece 24:00’a kadar)
Seçici Kurul Toplantısı (1.Aşama) : 22 Haziran 2016
Seçici Kurul Toplantısı (2.Aşama) : 28 Haziran 2016
Ödül Töreni : 29 Eylül 2016
Ödüllü Projelerin Sergilenme Tarihleri : 30 Eylül – 7 Ekim 2016 (Dış Ticaret Kompleksi)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Sonucu Girin *